E-mail

Tel : 071-38249988 / 38250578

صفحه اصلی

 

Computer 110 Co.

بازگشت به صفحه اصلی

دارای گواهینامه ISO 9001

   
 

سخني با شما مخاطب ارزشمند

 

     

   سلامتي انسان و بهره مندي از لذايذ واقعي در زمان بيداري،در گرو رعايت بهداشت خواب و نگرش و پردازش اصولي و علمي به آن است. از آنجائيكه ماخواسته يا نا خواسته يك سوم عمرمان را روي تشك و بستر خواب مي گذرانيم حتماً مي پذيريم كه تهيه و انتخاب تشك خواب، در زندگي هرانسان امري بسيار مهم و حياتي است كه با سلامت روح و جسم ارتباطي مستقيم و حساس دارد؛ بنابراين بر ما واجب است كه تشك خود و فرزندان عزيزمان را از شركتي تهيه نموده كه قابل اعتماد و اطمينان باشد، متخصصين معتقدند كه استفاده از تشك هاي نامناسب، عوارض نگران كننده اي نظير بيماري هاي روحي، اعم از استرس ، نگراني ، آشفتگي، نارضايتي و از سوي ديگر بيماريهاي جسمي نظير ديسكوپاتي گردن، كمر وحتبي برخي از بيماريهاي ريوي و پوستي از قبيل آسم را موجب ميگردد.(بيماريهاي پوستي و ريوي مي تواند ناشي از مواد شيميايي و گازهاي مضري باشد كه به مرور زمان از برخي مواد اوليه نامناسب آزاد مي شوند) حتماً توجه داشته باشيم شعار گارانتي هاي چندين ساله از واحدهاي غير قابل اعتماد قطعاً ضمانت اجرائي محكمي نداشته و شايد راهي باشد كه افرادي سودجو براي فريب خريدار بيان مي كنند، لذا هرگز فريبشان را نخوريد و خريد تشك را از شركت معتبري صورت دهيد كه ضمانت و گارانتي واقعي را محقق نمايد. ما صادقانه پيشنهاد مي دهيم تشك را حتماً از شركت هاي معتبر نظير راحت خواب كه بدون شك علمي ترين و امروزي ترين را توليد كرده و مفتخرانه تقديمتان ميدارند خريداري نمائيد.

    خواب یک نیاز اساسی و جهانی نوع بشر است که هر از گاهی باید ساماندهی شود . هیچ چیز به اندازه یک خواب راحت و عمیق نمیتواند انرژی از دست رفته ناشی از کار روزانه را جبران کند . از لازمه های یک خواب راحت برخورداری از سرویس خواب مناسب است که در این میان تشک حرف اول را می زند.

 چنانچه قصد خرید تشک دارید بهتر است ابتدا اطلاعاتی راجع به ویژگیهای یک تشک مناسب داشته باشید .

     مهمترین نکته در انتخاب تشک بررسی تأثیر آن برسلامت جسمانی شماست . تشکی را انتخاب کنید که هنگام خوابیدن بر روی آن عضلات شما دچار گرفتگی نشوند .

     انواع تشکهای طبی موجود که سطحی سفت و انعطاف پذیر دارند برای سلامت بدن و بخصوص جلوگیری از گودی کمر و فاصله میان مهره های آن بسیار مفید هستند . ضمن اینکه مانع از بروز کمردرد زودرس می شوند .

     انواع تشکهای فنری با قابلیت مواج بیشتر برای تختهای یکنفره کاربرد دارد و تشکهای بدون این قابلیت برای تختهای دو نفره مناسبتر است .

هنگام خرید تشک توجه داشته باشید که خرید خود را از فروشگاههایی انجام دهید که در صورت خراب بودن تشک بتوانید آنرا تعویض نمایید و حتماً از فروشنده ضمانت نامه کتبی درخواست نمایید .

 

 

    تشک یکی از مهمترین لوازم منزل است که بطور مستقیم با سلامت اسکلت و عضلات بدن در ارتباط است.

جهت اطمینان از دوام تشک باید به کیفیت مواد به کار رفته در آن توجه کرد . شاید برای خرید تشکی که دارای کیفیت بهتری است مجبور به پرداخت هزینه بالاتری شوید اما مطمئن باشید که ارزشش را دارد . با این کار نه تنها مدت زمان بیشتری می توانید از آن استفاده کنید بلکه بدنتان نیز در آرامش کامل به سر می برد .

    شاید هیچ چیز به اندازه دراز کشیدن روی یک تشک راحت و نرم ، پس از یکروز کاری سخت و طولانی لذت بخش نباشد . ما بیش از 3/1 عمرمان راروی تشک مان می گذرانیم ؛ پس چرا این زمان طولانی را به خاطره ای خوب و خوابی خوش تبدیل نکنیم .

یک ارتوپد معتقد است که تشک باید به اندازه ای سفت باشد که ستون مهره ها روی آن در" وضعیت عملکرد " ( یعنی همان مقدار انحنایی که در حالت ایستاده در کمر وجود دارد ) قرار بگیرد . اگر تشک آنقدر سفت باشد که این انحنا بطور کامل از بین برود و یا آنقدر نرم باشد که کمر بیش از اندازه انحنا پیدا کند فرد دچار کمر درد می شود .

در زمان انتخاب تشک بیشتر به وضعیت قرار گرفتن شانه،‌ باسن، و کمر بر روی تشک دقت کنید چون در هنگام خواب بیشترین وزن بدن روی این نقاط می افتد .

    در هنگام انتخاب تشک علاوه بر راحتی و دوام باید به فضای محل خواب و سایز تشک نیز توجه کرد . یک فرد سالم در حدود 70 مرتبه در طول شبتغییر وضعیت می دهد . بنابراین برای یک خواب راحت باید آزادی حرکت داشته باشید و تشک را مناسب با فضای اتاق و راحتی خود تهیه نمود .

با توجه به لایه های داخلی تشک اعم از موکت ، الیاف و ... ارتفاع تشکها متفاوت خواهد بود و در طول عمر تشک نقش به سزایی دارند . هر چقدر ارتفاع تشک بیشتر باشد مواد بیشتری در آن بکار رفته و تشک مرغوب تر است و به دلیل ارتفاع بیشتر آن ، سرویس خواب شما نیز زیباتر خواهد بود .

یک تشک استاندارد باید فنرهای قوی داشته باشد . عایقهایی از الیاف ضد باکتری و ضد حساسیت داشته باشد . نوع پارچه تشک ، استحکام و مقاومت آن ، نوع دوخت و شرایط آماده سازی و بسته بندی از پارامتر هایی است که نشانه مرغوبیت تشک است . نرمی و سفتی تشک باید در حدی باشد که وقتی روی آن دراز می کشیم پستی و بلندی بدن را پر کرده و موقعی که برمی خیزیم تشک به حالت اول برگردد . نه آنقدر نرم باشد که روی آن ولو شویم و نه آنقدر سفت ، که انگار روی زمین خوابیده ایم .تمامی تشکها تا زمانی که نو هستند این ویژگی را دارند . اما موضوع اصلی دوام و ماندگاری این حالت در تشک است .

     هر تشکی که سفت تر باشد لزوماّ بهتر و مرغوب تر نیست . بعضی ها فکر می کنند هرچه تشک سفت تر باشد برای کمر و ستون فقرات بهتر است در حالیکه این نظر صحیح نیست . اگر تشک خیلی سفت باشد به استخوان ستون فقرات اجازه نخواهد داد مطابق با شانه ها و استخوان لگن خمیدگی پیدا کند . تشکهای خیلی نرم نیز پس از مدتی بیش از حد تغییر شکل داده و در قسمت کمر گود می شوند . بنابراین دوام حفظ حالت طبی تشک ، مهمترین عامل مرغوبیت آن است .

    برای اینکه نرمی یا سفتی تشک را آزمایش کنید به پشت روی تخت بخوابید و یک دست خود را به صورت صاف داخل گودی کمر خود سر دهید . اگر دست شما به راحتی به سمت داخل گودی کمرتان سر خورد آن تشک خیلی محکم و سفت است اما اگر نتوانستید ، آن تشک خیلی نرم است .

کف دو دستتان را روی تشک بگذارید و فشار دهید ؛ در یک تشک سالم مواد داخلی تشک در برابر فشار دست شما مقاومند و فرو نمی روند .

 

   
Copyright 2014  Rahat Kab Co.  All Rights Reserved.